
| Parameter | Value |
|---|---|
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 12 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Settling Time | 4.1 µs |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Differential Output | No |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5 V |
| Reference Type | External, Internal |
Stock: 2974
Distributors
pcbx
Unit Price$3.03462
Ext.Price$3.03462
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.03462 | $3.03462 |
| 10 | $2.31065 | $23.10650 |
| 25 | $2.12936 | $53.23400 |
| 50 | $2.02725 | $101.36250 |
| 100 | $1.93002 | $193.00200 |
| 300 | $1.85228 | $555.68400 |
| 500 | $1.77767 | $888.83500 |
